DENNERLE

DENNERLE

Spoločnosť Dennerle vznikla pred 50ti rokmi. Jej zakladateľ, Ludwig Dennerle, bol nadšeným akvaristov a vizionárom svojej doby. Pochopil, že akvarijné rastliny k fungujúcemu akváriu nevyhnutne patrí. Na základe toho postupne vznikali ďalšie a ďalšie produkty podporujúce starostlivosť a rast rastlín.

V súčasnosti firma Dennerle patrí k európskej špičke medzi výrobcami v oblasti akvaristiky. Vďaka pestrej ponuke prvotriednych akváriových rastlín a príslušenstvo tak poskytuje kompletný program, ktorý uspokojí aj najnáročnejších akvaristov. Ponúka širokú ponuku sortimentu ako pre klasické akvária, tak aj pre nanoakvária či aquascaping.

Vinningenu je hlavné sídlo nemeckej spoločnosti Dennerle. Tunajšie zázemie tvorí skleníky pre pestovanie akváriových rastlín, ktoré majú celkovú plochu viac ako 9000 m2. Je tu pestované viac ako 200 rôznych druhov vodných rastlín vrátane mnohých špecialít a vlastných kultivarov.

Dennerle dnes patrí k najväčším európskym firmám zaoberajúca sa pestovaním akváriových rastlín. K jej hlavným špecializáciách patrí rastliny rodu Echinodorus, Anubias, Cryptocoryne, ai., Ktoré sú dodávame po celej Českej a slovenskom republike do vybraných akvaristík. Tieto rastliny spoznáte tak, že sú označené samolepkou Dennerle – Natur erleben (Radosť z prírody). Vysoký štandard kvality akváriových rastlín Dennerle zaisťuje svetová výrobná sieť, o ktorú sa starajú vyškolení záhradníci, zahradnice a záhradný inžinieri. Tí riadi ako každodenný chod obchodu, tak i kultiváciu nových rastlinných variantov.

Rastliny In-Vitro

Novinkou a veľkou inováciou v sortimente sú rastliny Dennerle pestované IN-VITRO. Ide o metódu, ktorá prináša mnoho výhod. Rastliny sú kultivované v sterilnom prostredí v téglikoch. Vnútri sa nachádza výživné médium, v ktorom rastliny rastú v laboratóriu. Všetky tieto rastliny pochádzajú z jednej materskej rastliny, z jej meristémové tkaniva. To znamená, že z jednej rastliny možno vypestovať tisíce, milióny identických rastlín. Tieto rastliny neobsahujú žiadne slimáky, riasy, nie sú zaťažené pesticídmi a podobnými látkami, a preto sa veľmi hodia aj do krevetárií a akvárií s citlivými živočíchmi a rybami.

Týmto spôsobom je možné rozmnožovať mnoho rastlín, ktorých komerčné pestovanie nie je ľahké. Kultivácia IN-VITRO je v týchto prípadoch jednoduchšie a lacnejšie – napríklad pri Cryptocoryne usteriana, Cryptocoryne flamingo, ai. Zaujímavé je, že rastlina rastie v kelímku akoby rástla priamo v akváriu. To znamená, že rastlinka má submerzné listy a jej adaptácia v akváriu je veľmi jednoduchá, čo je veľká výhoda. Pre ich uskladnenie v obchode postačí len trochu svetla a izbová teplota, takto vydrží bez problémov niekoľko týždňov.

DENNERLE

Zobraziť Filtre

Zobrazuje sa všetkych 16 výsledkov

Zobraziť Filtre

Zobrazuje sa všetkych 16 výsledkov