Nákupný košík
Prečo potrebujem substrát do akvária

Prečo do akvária potrebujem substrát ?

Prečo do akvária potrebujem substrát ?

K dispozícii sú rôzne typy substrátov a rovnako ako v prírode, by dobrý substrát mal byť zmesou niekoľkých druhov pieskov alebo štrkov, a nie jedného typu.

Hlavným dôvodom pridania substrátu do vášho akvária je dať mu vlastný vzhľad a zároveň vám poskytne možnosti na pestovanie živých rastlín. Skvelá vec na substrátoch je, že vám umožňujú ovplyvniť vzhľad a dojem z vašej nádrže. Umožňuje vám urobiť si ju podľa vlastný predstáv.

S toľkými dostupnými druhmi ich môžete ľahko zladiť so svojím vlastným dekorom. Môžete ísť dokonca ešte o krok ďalej ak chcete znovu vytvoriť prirodzené prostredie pre vaše ryby.

Ďalšou výhodou použitia substrátov je, že sa dajú použiť na usídlenie dobrých baktérií. Baktérie patria medzi prospešných pomocníkov celého vášho akvária.

Ak by ste sa však rozhodli ponechať si vo svojom akváriu živé rastliny, silný živný základ im dodá Tetra Complete Substrate. Obsahuje celý rad životne dôležitých živín, ako je železo a stopové prvky, ktoré akváriové rastliny vyžadujú pre silný a zdravý rast.

Dôležitým bodom, ktorý je potrebné zvážiť, je výber inertných substrátov, ak náhodou chováte krevetky. Alebo alternatívne pridajte substráty bohaté na vápnik, ak chováte malawiské cichlidy.

Ak pridáte substrát do akvária, nezabudnite zahrnúť tri až štyri centimetre alebo viac materiálu a upravte podložie podľa svojich predstáv. To je miesto, kde si vaše akvárium skutočne príde na svoje. Kombináciou rôznych veľkostí zŕn, ako aj zodpovedajúcich kamienkov a kameňov, docielite úžasný vzhľad .

Prečo do akvária potrebujem substrát ?

Pridaj komentár
Doprava zadarmo

Pri objednávkach nad 49,90€

Vrátenie tovaru do 20 dní

20 dní záruka vrátenia peňazí

Medzinárodná záruka

Ponúkaná v krajinách EU

100% Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa