Nákupný košík
Pichľavec ozdobný - Uromastyx ornata (krásna jašterica)

Pichľavec ozdobný – Uromastyx ornata (krásna jašterica)

Pichľavec ozdobný – Uromastyx ornata (krásna jašterica)

Rozšírenie: Saudská Arábia, Izrael, Egypt.
Biotop: Skalnatá a piesočnatá púšť; vyhrabáva si hlboké nory až do vlhkých vrstiev zeme.
Systematika: Čeľaď agamovité (Agamidae)
Veľkosť: Dĺžka tela 18 cm, s chvostom
Chov: Kvôli hrabaniu potrebuje vysokú vrstvu substrátu – piesku s Lignocelom, ktorý v mieste úkrytu musí byť stále vlhká. Rád šplhá. Terárium pre pár 140 x 8o x 6o cm (dĺžka x šírka x výška). Pre priaznivé trávenie potrebuje vysoké teploty – na vyhrievacích miestach až 50 ° C. Vlhkosť vzduchu 40-50%; intenzívne UV žiarenie. Zimovanie 3 mesiace.
Potrava: Semená, zelené rastliny; mláďatá sa živia aj hmyzom.
Rozmnožovanie: V ľudskej starostlivosti sa množia. CITES B, registrácia áno.
Zvláštnosti: Rastie pomaly, dožíva sa až 20 rokov. Sfarbenie premenlivé od modrej po červenú, žltú alebo zelenú. Obľúbený terárijny druh, ľahko skrotne.

Sú aktívni počas dňa a žijú sami alebo v malých skupinách pozostávajúcich z jedného muža a niekoľkých žien. Vykopávajú nory až do hĺbky 1 metra. Živí sa rastlinami a hmyzom. Počas obdobia rozmnožovania sa dospelé samce stávajú veľmi farebnými. Rovnako ako väčšina ostatných členov ich rodu, sú primárne bylinožraví , niekedy však žerú hmyz v prípade niekoľkých druhov, ako aj rôznych jedincov. Sú sexuálne dichromatické, pretože farba tela závisí od rôznych pohlaví. U mužov je hlavnou farbou chrbta zelená, modrá alebo červená s tmavohnedými pruhmi, ktoré môžu byť vyplnené žltými alebo zaoblenými žltými škvrnami, ktoré často tvoria priečne rady. Samice sú tmavšie, so svetlo hnedým pozadím chrbta a svetlo žltými priečnymi čiarami. Brucho je belavé.

Pichľavec ozdobný – Uromastyx ornata (krásna jašterica)

Pridaj komentár
Doprava zadarmo

Pri objednávkach nad 49,90€

Vrátenie tovaru do 20 dní

20 dní záruka vrátenia peňazí

Medzinárodná záruka

Ponúkaná v krajinách EU

100% Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa