Akváriové čerpadlo

Akváriové čerpadlo do akvária

Vodné čerpadlá pokrývajú širokú škálu akváriových čerpadiel. Používajú sa na všetko, od udržiavania prúdu v nádrži až po pohyb vody medzi nádržou a hlavnou nádržou. Náš sortiment vodných čerpadiel najvyššej kvality zahŕňa produkty od špičkových značiek ako Aquael, Tetra, Hydor, SuSun …

Čo sú vodné čerpadlá?

Jednoducho povedané – vodné čerpadlá premiestňujú vodu z jedného miesta na druhé. Väčšina čerpadiel v tomto rade je navrhnutých tak, aby čerpali vodu zo zásobníka dopĺňajúcich nádrž alebo ich cirkulovali cez reaktory a proteinové skimmery. Niektoré z modelov sú vysoko prietokové obehové čerpadlá. Vytvárajú prietok vo vašej nádrži a pomáhajú biologickej filtrácii baktérií.

Prečo by som si mal kúpiť čerpadlo do akvária?

Vodné čerpadlá poháňajú akvária. Ak chcete vytvoriť akýkoľvek typ zariadenia vyžadujúceho pohyb vody, budete potrebovať nejaké vodné čerpadlo. Zásobník môže byť skvelým spôsobom ako dodávať vodné procedúry do vašej nádrže alebo len bojovať proti neustálemu vyparovaniu spôsobenému slnečným žiarením a teplom. Väčšina vodných čerpadiel je účinná, relatívne tichá a ľahko sa nastavuje.

Aké sú hlavné typy akváriových čerpadiel?

Medzi hlavné typy akváriových čerpadiel nášho sortimentu patria kalové čerpadlá a suché čerpadlá. Kalové čerpadlá sú tiež známe ako ponorné čerpadlá. Sú navrhnuté tak, aby boli úplne ponorené do vody. Všetky obehové čerpadlá patria do tejto kategórie. Suché čerpadlá musia byť umiestnené mimo nádrže, prípadne v nádrži, v ktorej je sucho, s výnimkou komory, cez ktorú prechádza voda.

Čo by som mal hľadať?

Najväčšie obavy pri kúpe vodného čerpadla sú jeho prietok a spotreba energie. Prietok bude uvedený v špecifikáciách modelu a mal by vám poskytnúť predstavu o množstve vody, ktorú môže čerpadlo prečerpať, a rýchlosťou, akou ním bude pretekať. Spotrebu energie nájdete aj v špecifikáciách a poskytne Vám predstavu o tom, koľko bude prevádzka čerpadla stáť. Pred nákupom sa uistite, že prietok je dostačujúci pre potrebu Vašej nádrže.

Akváriové čerpadlo do akvária

Hydor Pico Evolution
Show Filters

Zobrazuje sa všetkych 14 výsledkov

Zobrazuje sa všetkych 14 výsledkov