Filter do akvária

Filter do akvária

Filtračný systém je nevyhnutný na to, aby vaše akvárium fungovalo hladko. Či už ide o tropický raj alebo o slanú vodu. Účelom filtra je odstrániť z vody prebytočné potraviny, hnijúce látky, nebezpečné chemikálie a odpadové produkty rýb. To znamená menej častých výmien vody a údržby, keďže filtračný systém robí nádrž čistejšiu. Ak sa tento odpad a úlomky neodstránia, nádrž môže nielen vyzerať špinavo, ale môžu sa v nej nahromadiť aj toxíny, ktoré môžu byť škodlivé pre ryby a rastliny.

Existujú tri typy filtrácie: biologická, mechanická a chemická a na tetra-fish.sk máme na sklade široký sortiment akváriových filtrov, ktoré boli navrhnuté tak, aby pojali všetky tri naraz. Aby váš filter plnil svoju úlohu, budete si musieť kúpiť akváriové filtračné médium, ktoré vložíte dovnútra. Spoločné používanie týchto troch látok zaisťuje najčistejšiu a najbezpečnejšiu vodu vo vašom akváriu.

Či už hľadáte vnútorný filter na umiestnenie do akvária, alebo externý filter na umiestnenie mimo akvária, existuje široká škála, z ktorej si môžete vybrať. Niektoré sady akvárií sú dokonca vybavené filtrom, médiom a čerpadlom, čo vám šetrí peniaze a čas. Viac informácií nájdete v našej ponuke akvárií.

Filter do akvária

SunSun Grech CF-900 interný filter 1
Show Filters

Zobrazených 1–16 z 112 výsledkov

Zobrazených 1–16 z 112 výsledkov

Nikdy neumývajte filter do akvária alebo médium vo vode z vodovodu. Tým sa odstránia užitočné baktérie, ktoré sa nahromadili v médiu a boli prospešné pre váš filtračný systém. Namiesto toho ho opláchnite v akváriovej vode a jemne umyte molitanove médium, čím sa zabezpečí, že sa odstráni všetok odpad, ale zostanú kolónie zdravých baktérií.