Nákupný košík
Čo potrebujete vedieť o krmive pre ryby

Čo potrebujete vedieť o krmive pre ryby

Čo potrebujete vedieť o krmive pre ryby

K dispozícii je veľké množstvo potravín pre ryby a takmer toľko potravín ako rýb. Tu je náš praktický sprievodca výberom správneho krmiva pre vaše ryby.

Vločky alebo pelety?

Najobľúbenejšie dostupné krmivo pre ryby vločkové krmivo. Zje ho veľká väčšina tropických rýb a patrí medzi kompletnú stravu. Znamená to že mnohé ryby, ich môžu jesť každý deň po celý svoj život.

Vločkové krmivo začína ako plávajúce jedlo, ktoré potom pomaly klesá, keď naberá vodu. Výhodou je, že ryby žijúce na hladine, v strednej vode a pri dne majú možnosť ju zožrať. Veľké ryby môžu môžete kŕmiť veľkými vločkami. Veľké vločky môžete rozdrviť a môžu sa nimi nakŕmiť menšie ryby. Vynikajúce všestranné krmivo.

Pelety môžu byť plávajúce alebo klesajúce a zvyčajne sa nimi kŕmia veľké ryby, ktorým sa do tlamy zmestia celé pelety. Plávajúce pelety sa potápajú dlho, ak vôbec, tak sú naozaj len pre ryby, ktoré ich ochotne vezmú z hladiny, ako sú veľké cichlidy.

Potápavé pelety vhodné pre ryby kŕmené pri dne, ako sú sumce. Veľké ryby ich prehltnú celé, pasúce sa ryby ich budú sať a malé ryby si ich budú tiež vyberať.

Potápavé pelety sú dôležité pre plaché alebo nočné ryby a ryby, ktoré nevyplávajú a kŕmia sa z hladiny alebo zo strednej vody. Ak máte aktívne ryby, ktoré plávajú nad obyvateľmi dna problémom bude získať nejaké vločkové krmivo, ktoré by za normálnych okolností malo klesnúť. Tam prichádzajú na rad potápavé pelety.

O granulovanom krmive pre ryby

Granule klesajú, takže sú vhodné pre stredné a spodné miesta. Iba ryby kŕmiace sa z povrchu ich môžu minúť.V takýchto situáciách by sa mali podávať aj plávajúce mikropelety alebo vločky. Granule sú dobré pre automatické podávače. Majú tendenciu menej špiniť ako rozdrvené vločky, ktoré sa môžu nasať do filtra.

Uprednostňujte červené granule a ak ich ryby prijmú, granule a pelety môžu byť dobré na priberanie, rast a tvarovanie tela.  

Tabletové krmivo

Tvrdé, stlačené disky, ktoré možno pustiť do nádržky alebo prilepiť na sklo. Len málo rýb je dosť veľkých na to, aby ich zjedli celé. Namiesto toho sú určené na to, aby ich ryby cicali a pásli sa, ako napríklad riasy, ktoré požierajú sumce.

Dokonca aj malé ryby, ako sú gupky, budú dychtivo ohrýzať jedlo v tabletách. Zdroj potravy s pomalým uvoľňovaním je dobrý pre malé ryby, ktoré potrebujú často kŕmiť, aby si udržali telesnú hmotnosť.

Lepiace tablety na predné sklo konzumujú ryby zo strednej vody a z hladiny, ako tetry a guramy. Je zábavne sledovať ryby kŕmiace sa tabletou na prednom skle. 

Oblátky z rias

Oblátky z rias sploštené tablety na rastlinnej báze, ktoré klesajú na dno nádrže. Sú ideálne na plecos, ktoré by inak hladovali, ak by nemohli prijať dostatok iných potravín. Ale budú sa na nich pásť aj malé ryby ako Platies a Mollies, rovnako ako sladkovodné krevety.

Potraviny na báze rias sú dobré pre všetky bylinožravé ryby a bezstavovce.

Špecializované diéty

Niektoré ryby je najlepšie kŕmiť stravou, ktorá vyhovuje ich špecifickým potrebám. Discusy sú najlepšie na diétach s vysokým obsahom bielkovín, zatiaľ čo cichlidy mbuna z jazera Malawi sú najlepšie na rastlinných potravinách formulovaných špeciálne pre ne.

Mnoho populárnych rýb má jedlá vyrobené len pre ne. Ryby ako bojovnice, ak chcete kŕmiť niečím iným, skúste ponúknuť mrazom sušené potraviny, krill alebo krmivo na báze Bloodworm. 

Sviatočné krmivo

Noví chovatelia sa môžu obávať, kto by ich ryby nakŕmil, keby odišli na dovolenku. No riešení je viacero. Automatické podávače sú batériou napájané dávkovače jedla. Každý deň v určitých intervaloch vhadzujú do nádrže vločky, pelety a granule.

Ak idete len na víkend preč, môžete použiť víkendové krmivá alebo podávacie bloky s pomalým uvoľňovaním. Určeným na kŕmenie rýb od troch do 14 dní. Pred odchodom vyskúšajte automatické kŕmidlo alebo blok s dovolenkovým krmivom, aby ste zistili, či vydáva správne množstvo potravy a či vaše ryby jedia potravu, ktorú ponúka.  

Čo potrebujete vedieť o krmive pre ryby

Pridaj komentár
Doprava zadarmo

Pri objednávkach nad 49,90€

Vrátenie tovaru do 20 dní

20 dní záruka vrátenia peňazí

Medzinárodná záruka

Ponúkaná v krajinách EU

100% Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa