Nákupný košík
Aký je najlepší filter do akvária ?

Aký je najlepší filter do akvária ?

Aký je najlepší filter do akvária ?

Akváriové filtre sú životne dôležité systémy na podporu života akváriových rýb. Bez filtrov a prospešných baktérií v nich by sme nemohli chovať ryby, pretože ich nádrže by sa znečistili a otrávili by sa vlastným odpadom. Filtre sa dodávajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach. Existuje jeden, ktorý vyhovuje každej veľkosti nádrže a rozpočtu. Ktorý je však najlepší?

Základy

Každý filter musí vyčistiť vodu a premeniť toxický amoniak na menej škodlivé látky. Zachytávanie odpadu sa nazýva mechanická filtrácia a premena odpadu pomocou baktérií sa nazýva biologická filtrácia. Ak chcete niečo z vody absorbovať alebo to zmeniť, nazýva sa to chemická filtrácia.

Najlepšie filtre budú kombinovať mechanickú, biologickú a chemickú filtráciu, ale jednoduché penové filtre dokážu mechanicky a biologicky filtrovať len pomocou špongie. Potrebujete malé filtre pre malé nádrže a veľké filtre pre veľké nádrže. Čím väčší je výkon filtra a objem médií, tým väčšiu nádrž dokáže prefiltrovať a tým viac rýb môžete chovať.

Najjednoduchší vnútorný filter do akvária

Vnútorné filtre používame vo vnútri nádrže. Poháňané vzduchom zo vzduchového kompresora alebo vodou z hnacej hlavy alebo čerpadla. Jednoducho sa používajú a inštalujú. Sú malé vhodné pre malé nádrže s veľmi lacnými prevádzkovými nákladmi. Vzduchom poháňaný špongiový filter je nevyhnutný pre nádrže s rybím poterom. Používajú veľmi jemnú filtráciu a nenasávajú poter rýb. Vnútorné filtre vytvárajú prúd vody a nasávajú viac odpadu. Je to najpredávanejší typ filtra.

Základné obsahujú iba jednu špongiu. Tie najlepšie majú dve špongie na striedavé čistenie. Priestor na umiestnenie niektorých chemických médií, ako je uhlík, a dokonca aj extra biologickú časť na samostatné biomédiá. Čerešničkou na filtračnom koláči je Venturiho zariadenie, ktoré súčasne s čerpaním vody fúka do vody drobné bublinky, čím poskytuje dodatočné prevzdušnenie.

Vyberte si malý vnútorný filter pre nano nádrž a najväčší model pre veľké akváriá, alebo zdvojnásobte a majte jeden vnútorný filter na každom konci nádrže. Môžete tiež striedať čistenie, aby ste udržali vysokú hladinu prospešných baktérií a umožnili im správne fungovanie.

Aquael Pat Mini filter 1
Vnútorný filter pre nano nádrž

Pre veľké nádrže používajte externý filter do akvária

Externé filtre nazývame aj veľké kanistrové filtre, ktoré umiestňujeme vo vnútri skrinky pod nádržou alebo voľne mimo nádrže. Kombinujú mechanické, biologické a chemické médiá pre všestrannú, výkonnú filtráciu. Sú najlepšími pomocníkmi pre veľké akváriá a veľké ryby, môžu byť tiež zdvojnásobené pre extra veľké akváriá alebo mimoriadne situácie. Ich nastavenie je komplikovanejšie ako pri vnútorných filtroch a pri nesprávnej inštalácii z nich môže unikať voda. Ale ak to urobíte správne, nebudete mať žiadne problémy s únikom a budete mať pokoj. Na celom svete sa ich používajú milióny.

Tetra EX 800 plus 1
Externé filtre sú najlepšou voľbou pre veľké akváriá

Ktorý akváriový filter je teda najlepší?

Rovnako ako autá, aj filtre prichádzajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach, aby vykonávali rôzne úlohy v rôznych situáciách. Ak chcete lacný, malý a jednoduchý, rozhodnite sa pre interný napájací filter. Ak chcete schopnosť odstraňovať nečistoty a silný prietok vody, vyberte si externý. Každý nový filter je dobrý. Keď si ho kúpite, je sterilným a bude musieť dozrieť s prospešnými baktériami, aby bol schopný dobre pracovať. Nechajte vyzrieť všetky nové nádrže a filtre a otestujte vodu na pH, čpavok, dusitany a dusičnany, aby ste si boli istý, že pracuje správne.

Aký je najlepší filter do akvária ?

Pridaj komentár
Doprava zadarmo

Pri objednávkach nad 49,90€

Vrátenie tovaru do 20 dní

20 dní záruka vrátenia peňazí

Medzinárodná záruka

Ponúkaná v krajinách EU

100% Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa