Nákupný košík
Ako založiť akvárium pre sladkovodné krevetky

Ako založiť akvárium pre sladkovodné krevetky

Ako založiť akvárium pre sladkovodné krevetky

Chov sladkovodných kreviet môže byť zábava a k dispozícii sú desiatky druhov a odrôd. Zostanú malé, žerú riasy a niektoré nepotrebujú ani ohrievač! Sú tiež super jednoduché na údržbu.

Sladkovodné krevety obývajú väčšinu svetových riek, jazier a potokov, ale tie, ktoré chováme, väčšinou pochádzajú z Ázie, ako je Čína, Taiwan, Japonsko a Indonézia. Čerešňové krevety sú najlacnejšie, zostávajú malé a sú dobré v nevyhrievaných nádržiach, ako aj v tropických nádržiach.

Červené krevety a ich varianty patria medzi najpestrejšie a najvyhľadávanejšie. Podarilo sa vyšľachtiť mnoho vzorov. Krevety Amano patria medzi najlepších jedákov rias. Stali sa prvými okrasnými krevetami chovanými v akváriách. Najmä v rastlinných akváriách. Sulawesské krevety sú super exotické, ale dosť náročné na chovanie, pochádzajú z jazier s tvrdou vodou a bohatými na minerály.

Veľkosť nádrže na krevety

Najlepšie na chove kreviet je to, aké malé sú a akú majú minimálnu veľkosť nádrže. Čerešňové krevety a krištáľovo červené krevety sú z dlhodobého hľadiska v poriadku v nano nádržiach s objemom len 10 litrov. Znamenáto , že každý má miesto na vyhradenú nádrž na krevety a náklady na nastavenie a prevádzku sú také nízke, ako len môžu byť. Krevety Amano sú lepšie v akváriách s objemom 20 litrov a viac a samozrejme, ak ich neskombinujete s veľkými dravými rybami, ktoré ich zožerú, všetky krevety je možné chovať aj v komunitných akváriách akejkoľvek veľkosti.

Filtrácia ( Ako založiť akvárium pre sladkovodné krevetky )

Krevety produkujú veľmi málo odpadu. Ich nádrže filtrujeme malými filtrami s malím prietokom. Ak ich chcete chovať, vyberte si vzduchový prachový špongiový filter, ktorý ich mláďatá nevysaje a umožní aj dospelým spásať špongiu po čiastočkách potravy. Pre dospelých postačí malý vnútorný napájací filter. Niektoré sú vhodnejšie pre krevety ako iné, s jemnou sieťovinou nad prívodmi. K dispozícii sú aj vstupy pre externé filtre odolné voči krevetám .

Podobne ako ryby, ani krevety nemajú rady čpavok ani dusitany, preto filter vždy najskôr nechajte dozrieť s prospešnými baktériami a vodu vždy odchlórujte.

Ohrievač

Krevety väčšinou chováme pri izbovej teplote. Vhodné je pre krevety vybrať malý prednastavený ohrievač alebo malý nastaviteľný ohrievač/termostat. Na liter vody budete potrebovať jeden watt ohrievača, takže 10-litrová nádrž bude potrebovať iba 10-wattový ohrievač. Na sledovanie teploty použite teplomer.

Osvetlenie

Na zvýraznenie farieb kreviet použite malé LED svetlo. Mnoho ľudí kombinuje krevety so živými rastlinami, takže ak chcete pestovať rastliny, budete potrebovať svetlo, ktoré podporuje rast rastlín. Nastavte svetlo tak, aby sa rozsvietilo na 8-10 hodín denne.

Substrát

Krevety chováme na prírodných substrátoch, ako inertný piesok, štrk alebo substrát. Substrát patrí medzi najvhodnejšie pre vodné rastliny. Nakloňte substrát spredu dozadu, aby ste umožnili rast koreňov.

Dekorácie ( Ako založiť akvárium pre sladkovodné krevetky )

Dekor môže siahať od kameňov po drevo až po rastlinné látky, ako napr. listy, na ktorých sa krevety radi pasú.

Rastliny

Rastliny môžu pomôcť biológii akvária tým, že prijímajú živiny a produkujú kyslík. Krevety sa do nich tiež radi schovávajú a pasú ich kvôli riasam a čiastočkám potravy. Ak zaradíte živé rastliny, pravidelne ich prihnojujte, aby zostali zelené, zdravé a rástli.

CO2

Mnohí chovatelia kreviet tiež vstrekujú CO2, aby udržali rastliny super zdravé . Malá nádrž potrebuje iba malú súpravu CO2, čo opäť pomáha udržať nízke náklady.

Potrava ( Ako založiť akvárium pre sladkovodné krevetky )

Krevety sa pasú na riasach, detrite, biofilmoch a listoch, ale keď to všetko zmizne, potrebujú samy o sebe zdroj potravy. Kŕmte krevety špecifickou stravou, aby ste ich udržali v čo najlepšom zdraví.

Príslušenstvo

Malé krevety potrebujú maličké chytacie siete, maličké sifóny a drobné vybavenie. Prispôsobte vybavenie veľkosti nádrže a veľkosti kreviet, aby ste získali správne nástroje pre správnu prácu.

S kým chovať krevetky?

Rybí partneri v nádrži majú byť podobne drobní. Takže krevety kombinujte iba s malými tetami, mikro rasborami alebo inými nano rybami, ako sú Scarlet badis alebo Pygmy rainbowfish. Neverte žiadnym rybám väčším ako 4 cm, pretože môžu zjesť krevety a pomýliť si ich s jedlom.

Chov

Krevety Cherry a Crystal red sa ľahko rozmnožujú a ich chov môže byť veľmi návykový! Chovatelia krevetiek často majú niekoľko nano nádrží alebo tri v rade nazývanom Triptych s podobným dekorom, ale v každej nádrži s inými krevetami.

Ako založiť akvárium pre sladkovodné krevetky

Pridaj komentár
Doprava zadarmo

Pri objednávkach nad 49,90€

Vrátenie tovaru do 20 dní

20 dní záruka vrátenia peňazí

Medzinárodná záruka

Ponúkaná v krajinách EU

100% Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa