Nákupný košík

Ako kŕmiť ryby v záhradnom jazierku ?

Ako kŕmiť ryby v záhradnom jazierku ?

Vo svojom prirodzenom prostredí má väčšina rýb veľmi pestrú stravu tvorenú riasami, vodnými rastlinami, kôrovcami, hmyzom alebo inými rybami. V umelo vytvorenom biotope, v ktorom sa obvykle nachádza viac rýb, ako je tomu v prírode, je rozmanitosť stravy väčšinou problémom, ktorý môže viest k podvýžive či iným neduhom spojeným s nedostatočným kŕmením. A práve na doplnenie tohto nedostatočného prirodzeného zdroja potravy kŕmite ryby vhodnými krmivami.

Tetra Pond SticksTetra Pond Sticks predstavujú ideálne univerzálne krmivo pre jazierkové ryby. Prináša im kompletnú biologicky vyváženú výživu v podobe plávajúcich tyčiniek.

Pri kŕmení vašich rýb používajte tie najkvalitnejšie krmivá. Krmivá dostupné na trhu sa môžu zásadne odlišovať. Časom, napríklad u väčších balení krmív alebo  u krmív distribuovaných v priehľadných obaloch, môže dôjsť vplyvom svetla a vzduchu k znehodnoteniu dôležitých živín a vitamínov. Lacné krmivá nízkej kvality môžu viest k bujneniu rias, pretože sú zle stráviteľné a spôsobujú tak prehnojenie jazierok.

tetra pond flakes

Vločky Tetra Pond Flakes sú ideálnym kompletným krmivom pre malé a mladé ryby, ktoré nie sú schopné požrať krmivo vo forme tyčiniek a peliet.

Rovnako ako je to v prírode, aj vo vašom záhradnom jazierku by mali ryby dostať ideálne tri menšie dávky krmiva denne. Vždy im podávajte len toľko krmiva, koľko zvládnu skonzumovať za dve až tri minúty. Inak sa stane, že prebytočné krmivo klesne na dno jazierka, kde spôsobí jeho prehnojenie a prispeje tak k nežiadúcemu bujneniu rias.

Ak ryby budete kŕmiť stále na rovnakom mieste alebo napríklad rozptýlite krmivo na hladine v tvare kruhu, na tento rituál si rýchlo zvyknú a vy ich budete môcť počas kŕmenia lepšie pozorovať.

Prečo potrebujú ryby kŕmenie ?

  • Pretože jazierka sú umelými biotopmi, ktoré neobsahujú všetky vitálne živiny potrebné pre život rýb.
  • Aby sa zabránilo chorobám a podvýžive.
  • Aby mali vaše ryby pestrú stravu.
  • Pre vaše potešenie z kŕmenia a pozorovania rýb.

Výber správneho krmiva a jeho množstva sa riadi troma faktormi:

1.Druh ryby

Rôzne ryby majú rôzne nutričné požiadavky. Okrem základného krmiva, ktoré sa hodí pre širokú škálu druhov, existujú tiež špecializované receptúry / krmivá, ktoré sú prispôsobené potrebám konkrétnych druhov. Napríklad farebným rybám, ako je karas zlatý alebo kapor Koi, sa podávajú krmivá bohaté na prirodzené látky, ktoré zvýraznia ich farebnosť.

2.Ročné obdobie

Ryby sú studenokrvné živočíchy. To znamená, že mieru ich aktivity a metabolizmus ovplyvňuje teplota vody. V teplejších vodách potrebujú viac potravy, ako v studených vodách. Navyše, keď je voda studená, nie sú ryby schopné stráviť vo svojej potrave živočíšnu bielkovinu. Vaše ryby tak potrebujú krmivo so špecializovanou receptúrou, obsahujúce pšeničné klíčky, ktoré je prispôsobené ročnému obdobiu.

3.Vek rýb

Mladšie ryby majú väčšiu energetickú spotrebu a tak vyžadujú viac sacharidov. K rastu zasa potrebujú viac proteínov. Malé tyčinky alebo pelety majú perfektnú veľkosť pre ich malé ústa.

Ako kŕmiť ryby v záhradnom jazierku ?

Ako kŕmiť ryby v záhradnom jazierku ?

Pridaj komentár
Doprava zadarmo

Pri objednávkach nad 49,90€

Vrátenie tovaru do 20 dní

20 dní záruka vrátenia peňazí

Medzinárodná záruka

Ponúkaná v krajinách EU

100% Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa