Nákupný košík
Ako dlho by malo svietiť osvetlenie akvária ?

Ako dlho by malo svietiť osvetlenie akvária ?

Ako dlho by malo svietiť osvetlenie akvária ?

Na rovníku je maximálne 12 hodín denného svetla. To je maximálny čas, počas ktorého by malo byť osvetlené každé akvárium s tropickými rybami. Čokoľvek viac spôsobí rast riasy.

Ale stojí za to zvážiť ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú trvanie slnečného žiarenia v prírode. Za úsvitu a súmraku je jas slnka najslabší. Pomocou ovládateľného LED osvetlenia môžete simulovať cykly úsvitu a súmraku vo vašom akváriu. Oblačnosť môže ovplyvniť intenzitu slnka, rovnako ako zrážky. Ak vaše ryby a rastliny pochádzajú zo zalesnených oblastí, nepochybne zažijú tieň z koruny lesa nad nimi.

Kvôli týmto faktorom živím akváriovým rastlinám a koralom stačí na prežitie aj osem hodín svetla denne. Ak máte problémy s riasami, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nastaviť osvetlenie tak, aby nepresiahlo osem hodín denne.

Pre morské nádrže správcovia akvárií často nastavujú postupné zoslabovanie a zhasínanie osvetlenia počas dňa. Deň začínajú aj končia modrým osvetlením, ktoré sa zvýši na najbelšie nastavenie na poludnie, aby simulovali jasné poludňajšie slnko v trópoch.

Ak sa vaše osvetlenie nedá ovládať, zapojte ho do jednoduchého časovača osvetlenia. Nastavte ho tak, aby sa každý deň spustil a zhasol v rovnakom čase. Ak nemáte živé rastliny alebo koraly a máte len tropické, studenovodné alebo morské ryby, môžete dokonca svetlá vypnúť, keď na ryby práve nepozeráte. Budú v poriadku aj pri okolitom svetle v miestnosti. Výsledkom bude oveľa menší rast rias. Ktoré práve potrebujete odstrániť.

Ako dlho by malo svietiť osvetlenie akvária ?

Pridaj komentár
Doprava zadarmo

Pri objednávkach nad 49,90€

Vrátenie tovaru do 20 dní

20 dní záruka vrátenia peňazí

Medzinárodná záruka

Ponúkaná v krajinách EU

100% Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa